Asociace majitelů Suzuki M1800R Česká republika

Česká asociace majitelů Suzuki M1800R je spolek majitelů jednoho typu motocyklu: Suzuki M1800R Intruder. Do něj se v letech po startu jeho výroby zamilovalo několik lidí natolik, že se navzájem zkontaktovali, aby se sešli osobně. Založili tak v roce 2009 dobrovolnou neorganizaci typu „Každý chvilku tahá pilku“, protože se chtěli scházet s dalšími majiteli – poznat, debatovat o motorkách, pojezdit a popít.
 
Jeden postavil webové stránky, druhý nakreslil logo, třetí organizoval srazy, ten vyrobil nějakou nášivku, ten zase nálepku, … Doby to byly suprový a zvládli jsme v tom nastavení dobře šest republikových srazů plus několik menších akcí znovu v režii jednotlivých členů. Fórum od té doby solidně nabobtnalo, což jen zvýraznilo potřebu nějakého dalšího kroku. Neorganizace lidí je totiž funkční jen do určitého počtu – podle našich zkušeností tak 30-40. Když to má růst dál (a když to neroste, tak to umírá), je potřeba ten další krok.
 
Další krok udělali účastníci přítomní na sedmém republikovém sraze v roce 2013 v humpoleckém Doupěti. Původní organizátor srazů se zaměřil jiným, motorkářsky vyhraněnějším směrem (čest jeho práci na všech srazech!!!) a vznikla myšlenka – jednak mít „vrchního negra“, který to odmaká, = oficiálního zástupce klubu, a jednak vyjednat a provozovat i oficiálně uznaný klub – M1800Riders Česká republika. Jako poslední aktivní ze zakladatelů jsem se o tu funkci přihlásil, protože jsem u M1800R poznal hodně dobrých lidí – a o tom pro mě motorky jsou.
 
Trvalo asi 20 měsíců práce na věcech, které nebyly vidět. Dík patří našim členům za trpělivost, protože v jednom člověku to docela trvá. Nový web je symbolem nového startu. Sledujte web, čtěte newslettery, jezděte na srazy. Dělám všechno proto, aby byl důvod ;)
 
!!!ZdaM1800R!!!
 
 
Matúš
Sheriff
Asociace majitelů Suzuki M1800R Česká republika a
M1800Riders Česká republika

AKTUALIZACE!!!

Dne 19.12.2015, po jednání s českými MCs, se M1800Riders zařadili mezi oficiálně uznané, tzv. „kolečkové“ kluby – Owners Groups. Bylo tak potvrzeno naše právo nosit na zádech klubové značení. Pravidla pro nošení značení jsou TADY.

 

M1800Riders navrh MCs transp bgr

Registrovaných uživatelů

160

Autorů na fóru

70

Členů FB skupiny

84

Přímých zahraničních kontaktů (FB)

1645